خدمات درمانیزیبایی مو

چسب پروتز مو و همه نکاتی که لازم است بدانید

پروتز مو به خاطر نتیجه فوری خود، غیر تهاجمی بودن، جایگزین مناسبی برای موهای از دست رفته می‌باشد. همچنین قیمت پروتز مو نسبتا از قیمت کاشت مو به صرفه تر، و بخاطر جلوه‌ی طبیعی خود و بی خطر بودنش به کاشت مو بدون جراحی معروف است. بدین ترتیب ما مهم ترین نکات و جواب سوالاتی که درباره پروتز مو پرسیده می‌شود را جمع ‌آوری کردیم تا شما با اطلاعات و آگاهی کافی بتوانید تصمیم درستی را در انتخاب و استفاده از پروتز مو بگیرید. برای مطالعه این اطلاعات روی پروتز مو کلیک کنید. همچنین یکی از نکات مهمی که در استفاده از پروتز مو مهم است، چسب پروتز مو است و قطعا انتخاب چسبی مناسب و چگونگی تعویض آن از مهم ترین مواردی است که شما باید پیش از انجام پروتز مو بدانید.

پروتز مو به سه شکل به سر متصل می‌شود:

  • اتصال از طریق چسب پروتز مو
  • اتصال از طریق کلیپس
  • اتصال آن با گره زدن به موی خود فرد

بهترین روش اتصال پروتز مو چیست؟

با توجه به روش های اتصال، دو روش اتصال از طریق کلیپس و گره زدن نسبتا آسیب زیادی را در اثر کشیدگی به ریشه وارد می‌کنند. همچنین ممکن است گره ها یا کلیپس ها در هر مکان و موقعیتی بازشوند و ثبات زیادی ندارند بدین ترتیب از این رو بیشتر افراد از چسب پروتز مو برای اتصال آن به سر خود استفاده می‌کنند. اما استفاده از چسب پروتز مو تا زمانی بهترین روش است که جنس چسب شما از کیفیت خوبی برخوردار باشد.

ویژگی یک چسب پروتز موی خوب چیست؟

انتخاب یک روش خوب برای اتصال پروتز موی خود

  • با توجه به اینکه چسب مدت زیادی در تماس با پوست سرتان است حتما از اصل و غیر تقلبی بود آن مطمئن باشید.
  • چسب پروتز مو نباید جذب پوست سرتان شود.اگر حتی ذره‌ای از چسب جذب پوست شما شود، می‌تواند مشکلاتی چون سردرد، خارش و یا حتی مشکلات خطرناک تر مانند سرطان برای شما به وجود بیارد.
  • از چسبی استفاده کنید که از مواد گیاهی ساخته شده باشد.
  •  چسبندگی خوبی داشته باشد از چسبی استفاده کنید که بعد از چند روز چسبندگیش از بین برود بلکه یک تا دو هفته ماندگاری داشته باشد.

بهترین چسب پروتز مو چیست؟

چسبی که در بازار بین المللی به فروش میرود، و استاندار است چسب سوپر تیپ است. این چسب دارای پایه گیاهی است و تا بالای ده روز ماندگاری دارد. همچنین در بین افرادی که از این چسب استفاده کرده‌اند تعداد معدودی حساسیت پوستی پیدا کردند و بیشتر مخاطبان از آن راضی بوده‌اند . چسب سوپر تیپ در بسته های ۳۰ عددی به سه شکل هلالی، نیم هلالی و صاف فروخته می‌شود و بی رنگ و ژله‌ای می‌باشند. همچنین یکی از بهترین مزیت های این چسب ها شست و شوی راحت و بی دردسر آن است و که با الکل معمولی به راحتی پاک می‌شوند.

چگونه چسب پروتز موی خود را تعویض کنیم؟

اگر چه تعویض چسب پروتز مو کار آسانی به نظر میاید اما نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد و نصب مجدد درست آن تاثیر قابل توجهی در نتیجه آن دارد، بنابراین توصیه می‌شود به مرکز زیبایی و نزد افراد با مهارت برای این کار بروید اما اگر به دلیل به مشغله های روزانه تان امکان رفتن به مرکز زیبایی را ندارید،اگر طبق مراحلی که گفته می‌شوند، با دقت و حوصله پیش بروید،خودتان به راحتی می‌توانید چسب پروتز موی خود را تعویض کنید.

چسب پروتز مو هر چند وقت یک بار نیاز به تعویض دارد؟

زمان شارژ چسب پروتز مو به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله بهداشت فرد، جنس پوست سر، کیفیت چسب و نحوه مراقبت از آن. اما محدوده زمانی کلی که می‌توان برای آن در نظر گرفت، بین دو هفته تا یک ماه می‌باشد.

علت تعویض چسب این روش ترمیم مو

چرا چسب پروتز مو نیاز به تعویض دارد؟

با توجه به جنس چسب، به مرور زمان کارایی آن از بین می‌رود و برخی از قسمت های پروتز از روی سر بلند می‌شنود و کم ثبات می‌شوند در نتیجه جلوه طبیعی خود را از دست می‌دهد. همچنین تعویض چسب پروتز مو در  هر دو هفته یا یک ماه به منظور جلوگیری از تجمع قارچ ها و باکتری ها در پوست سر فرد انجام می‌شود و تعویض به موقع آن در افزایش عمر پروتز مو نیز تاثیر زیادی دارد.

در چه فصلی از چه نوع چسبی استفاده کنیم؟

در قصل های گرم سعی کنید از چسب های سبک و پروتز های توری استفاده کنید تا هم خودتان اذیت نشوید هم پروتز مو ماندگاری بیشتری داشته باشد و در فصل هایی با آب و هوای معتدل یا سرد از پروتز های توری و پلی اورتان استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن