خدمات درمانیزیبایی مو

کاشت مو و جواب هر سوالی درباره آن وجود دارد

امروزه با توجه به عوامل مختلف از قبیل تغذیه نامناسب و…افراد زیادی درگیر ریزش و یا کم پشتی مو های خود هستند. راه های زیادی برای حل این مشکل وجود دارد. از جمله پروتز مو، قرص، دارو و درمان های گیاهی. اما یکی از روش های دائمی که امروزه طرفداران زیادی دارد کاشت مو می‌باشد. با توجه به اینکه کاشت مو روشی دائمی است و پس از انجام آن امکان برگرداندن به حالت اولیه وجود ندارد پس اگر در فکر استفاده از این روش درمانی هستید پیش از انجام آن، اطلاعات کاملی را جمع آوری کنید و مطمئن شوید که کاندید مناسبی برای انجام این روش ترمیم مو هستید.

کاشت مو چیست؟

پیوند مو یا همان کاشت مو به عمل جراحی گفته می‌شود که در آن ریشه‌ی موها را که در قسمت های پرپشت سر قرار دارد، برمی‌دارند و در قسمت های کم پشت یا طاس سر می‌کارند. قسمت هایی که از آن ریشه برداشته می‌شوند، به بانک مو معروف هستند و موهای آن قسمت ها به صورت ژنیتیکی نسبت به ریزش مقاوم هستند.

آیا برای انجام کاشت مو بیهوش می‌شویم؟

سوالی که برای بیشتر مخاطبان پیوند مو پیش می‌آید بیهوش بودن یا هوشیار بودن در هنگام عمل است. یکی از مزیت های جدیدترین روش های کاشت مو این است که برای انجام جراحی فرد بیهوش نمی‌شود و از عوارض ناشی از بیهوشی در امان است و جراحی با استفاده از بی‌حسی انجام می‌شود.

کاشت مو مناسب چه افرادیست؟

پیوند مو برای افرادی که دچار طاسی سر هستند یا با مشکل ریزش مو روبه رو هستند راه حلی مناسب می‌باشد اما برای برخی افراد با توجه به عوامل مختلف، انجام کاشت مو غیر قابل اجراست. افراد می‌توانند با مراجعه به متخصیصن و انجام آزمایشاتی متوجه شوند که آیا شرایط لازم برای انجام این روش ترمیم مو را دارند یا خیر

برخی از افرادی که شرایط لازم را ندارند :

 • افرادی که بانک موی مناسب ندارند.
 • افرادی که بیماری های پوستی دارند.
 • افرادی که بیماری های دیابتی دارند.
 • افرادی که دارای پوست ضخیم و غیر قابل جراحی باشند.

مدت زمان جراحی چقدر است؟

مدت زمانی که برای عمل پیوند مو صرف می‌شود بستگی به روشی دارد که فرد برای انجام کاشت انتخاب می‌کند و نمی‌توان زمان دقیقی را برای آن مشخص کرد.  اما همانطور که پیش تر به آن اشاره شد این جراحی بدون بیهوشی است در نتیجه فرد در مدت زمان عمل می‌تواند خود را با گوشی سرگرم کند یا بخورد و بیاشامد.ترمیم مو

 

کاشت مو در چه سن و زمانی مناسب است؟

بهترین سن برای انجام کاشت مو ۲۳ سال به بالا است و برای افراد زیر این سن توصیه نمی‌شود زیرا در زیر این سن هنوز نمی‌توان به درستی پیش بینی کرد که در آینده نواحی بانک مو چه وضعیتی خواهند داشت زیرا وضعیت ریزش مو در این نواحی هنوز ثابت نیست و نمی‌توان محل قطعی را برای برداشت مو انتخاب کرد .در نتیجه به افراد کمتر از ۲۳ سال سن توصیه می‌شود از روش ها و درمان های دیگری برای جلوگیری از ریزش موی خود استفاده کنند.

روش های جایگزین پیوند مو

 • پروتز مو
 • درمان های خانگی و داروهای گیاهی
 • استفاده از درمان PRP

هزینه کاشت مو چقدر است

هزینه‌ی کاشت مو در کلینیک های مختلف و با توجه به روش و تعداد تار مو در افراد مختلف متفاوت است و قیمت ثابتی را نمی‌توان برای آن مشخص کرد اما محدوده قیمیتی که می‌توان برای آن در نظر گرفت برای هر تار مو ۳۰۰ هزار تومن می‌باشد که با توجه به تعداد تار های مورد استفاده محدوده‌ی قیمت نهایی معلوم می‌شود.

کار هایی که قبل از  کاشت مو باید انجام دهیم

 1. از آن جایی انجام کاشت مو تصمیمی مهم است و پس از انجام آن دیگر جایی برای پشیمانی نیست.در نتیجه پیش از هر چیزی به تحقیق بپردازید و تا حد مطلوبی اطلاعات مناسب درباره‌ی کاشت مو جمع آوری کنید و از انجام تصمیم خود اطمینان حاصل کنید
 2. یکی دیگر مهم ترین کار ها انتخاب کلینیکی مناسب برای انجام کاشت مو است.زیرا کلینیکی با تیم پزشکی مناسب می‌تواند شما را به خواسته دلخواه خود برساند و در غیر این صورت اگر عمل پیوند مو به درستی اانجام نشود عوارض زیادی برای شما خواهد داشت.
 3. پس از انتخاب کلینیک برای شما جلسه‌ای  برای مشاوره برگزار می‌شود که در این جلسه آزمایشاتی از شما گرفته می‌شود تا از بیماری های احتمالی شما با خبر شوند و همچنین بررسی می‌شود آیا شما شرایط لازم را برای انجام کاشت مو دارید یا خیر.
 4. پس از تایید صلاحیت شما برای انجام کاشت مو  محل برداشت مو و پیوند آن را مشخص می‌کنند. در آخر روش انجام کاشت موی شما انتخاب می‌شود. البته امروزه روش SUT به دلیل کیفیت و معایب کمتر از قبیل عدم بیهوشی و خونریزی و درد نداشتن و …  طرفداران زیادی دارد و به عنوان بهترین روش برای عمل پیوند شناخته می‌شود.

و در نهایت به مرحله اجرای کاشت مو می‌رسید.

قبل و بعد انجام کاشت مو

 

مراحل عمل کاشت مو

 • بی‌حس کردن محل های انتخاب شده برای برداشت
 • برداشت مو های تعیین شده (این مرحله برای جلوگیری از آسیب به فولیکول ها نیاز به دقت فراوانی دارد)
 • جداسازی فولیکول ها
 • بی‌حس کردن محل های انتخاب شده برای کاشت
 • ایجاد سوراخ های بسیار کوچک
 • کاشت فولیکول ها

چقدر پس از انجام کاشت مو به نتیجه دلخواه خود می‌رسیم؟

مدت زمان رشد مو و رسیدن به نتیجه دلخواه در افراد مختلف متفاوت است اما محدوده زمانی که می‌توان برای آن در نظر گفت بین ۶ ماه تا ۱۲ ماه است.

مراقبت پس از پیوند به چه صورت خواهد بود؟

 1. در هفته اول احتمال سوزش و خونریزی و تورم در محل هایی که از آن فولیکول برداشت شده وجود دارد و حتی ممکن است تا ۵ روز اول این تورم روی پیشانی یا اطراف چشم دیده شود اما اصلا جای نگرانی نیست و کاملا طبیعی می‌باشد.
 2. در هفته دوم تا هفته چهارم زخم های سر کم کم خوب می‌شوند و فولیکول ها شروع به ریزش می‌کنند در نتیجه ریزش مو ها در ماه اول بسیار رایج است.
 3. از ماه اول تا ماه دوم قرمزی هایی روی پوست سر دیده می‌شوند که مدتی بعد از بین می‌روند و چون فولیکول ها در حال استراحت هستند فرد دوباره دچار ریزش شدیدی می‌شود و هیچ رویشیاتفاق نمی‌افتد که کاملا طبیعی است و باید صبور باشد.
 4. در ماه سوم تا چهارم مو ها شروع به رشد می‌کنند و به همین دلیل دوباره قرمزی هایی روی سر دیده می‌شنود که آن ها نیز با گذشت زمان از بین خواهند رفت.
 5. در ماه چهارم تا ششم رشد مو های فرد بهتر می‌شود و همچنین تراکم و ضخامت مو ها افزایش می‌یابد.
 6. و سرانجام ازماه هفتم تا دوازدهم دیگر چیز غیر طبیعی وجود ندارد و موها رشد می‌کنند و معمولا بیشتر افراد نتیجه دلخواه خود را در این بازه رمانی به دست می‌آورند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن